אבן, נייר ומספריים – משחקים תוצרת בית וזוג ידיים…!

שנים מועטות חלפו מאז ששיחקו ילדים מאושרים בחלוקי אבנים, במקלות ובשאריות בדים?
והיום?
בשל מה נפתחו חנויות הכל-בשקל-מקסימום-שנקל חדשות לבקרים, אם לא בשביל לספק מלאי צבעוני ומרשים לכל ילדון? ובכלל, המדפים בארון מקבלים צורה של סמיילי מרוב עומס משחקי קופסא, הרכבה וחשיבה. מי צריך לאלתר משחקים ביתיים בימינו?
מוזמנים להפליג איתנו נוסטלגית לשנים עברו בהם ילדים בילו שעות בחצר הבנין, כשהאביזרים היחידים המשמשים להם ככלי משחק הם חול, מקלות, ואבנים. כן, אותם הילדים שלא ידעו מהו פלסטיק, ואיך ממחזרים אותו. עם אותם המשחקים פיתחו בהם יכולות 'משתלמות', והם אכן עשו זאת – אז למה יגרע חלקם של ילדינו?

קדימה! יצאנו לחפש משחקים ביתיים, הבונים בילד אחריות, יצירתיות, יוזמה וחשיבה, ומקדמים את התפתחותו. מוכנים לצאת לדרך?

מיומנות שפה

מהלך המשחק: המשתתפים יושבים במעגל, וכל משתתף בוחר חפץ אחד אותו הוא יכול לראות ממקום הישיבה שלו. הילד הקטן ביותר אומר משפט המכיל את החפץ אותו בחר, והיושב מימינו ממשיך אותו לסיפור, כשגם הוא משלב במשפט אותו הוא אומר את החפץ הנבחר שלו. כל משתתף מוסיף משפט אחד לסיפור, כשהחפצים אותם בחרו המשתתפים מביאים את הסיפור למחוזות מרתקים ומצחיקים.
רכשנו: יצירתיות, שליפה ושטף, דמיון.

מיומנות חשבונית

מהלך המשחק: המשתתף המבוגר ביותר (או ההורה) מכריז על קטגוריה כלשהי, כמו: מוצרי מזון, חומרי קריאה, משחקים, כלי כתיבה, ועוד. בגילאים צעירים הקטגוריה נרחבת, ובגילאים בוגרים יותר ניתן לבחור בקטגוריה ספציפית, כמו: בקבוקים. מקציבים חמש דקות עם סטופר, וכל אחד יוצא לחפש כמה שיותר פריטים השייכים לקטגוריה שנבחרה אותם הוא צובר בערימה משלו.
כשמסתיימות חמש הדקות, סופרים כמה פריטים הביא כל ילד, ומעניקים לו 10 נקודות על כל פריט שהביא. את הפריטים 'מתמחרים' באמצעות מדבקה עם תג מחיר (50-200) אותה מצמידים לפריט.
אחר כך מסדרים את כל הפריטים יחד ל'חנות', בוחרים ילד שיהיה המוכר, וכל ילד צריך 'לקנות' מוצרים בהתאם לנקודות אותן צבר, ולגשת 'לשלם' ל'מוכר'.
רכשנו: חיזוק קטגוריות, יצירתיות, מיומנות חישוב, פיתוח יכולת בחירה.

הצגה

הילדים בוחרים סיפור מוכר, אותו הם מציגים. את התפקידים מחלקים מותאמים, ו—מתחילים בחזרות!
חשוב לשים לב לנקודות הבאות: תפאורה, אביזרים, תחפושות, מוזיקת רקע.
רכשנו: יוזמה, כושר דרמה, דמיון, יצירתיות, אחריות ושיתוף פעולה.
שיחקנו, היה נהדר… הגיע הזמן לאסוף את המשחקים ולסדר, הרי גם הרגלים אלו הם יכולות חשובות לחיים:)

Total Page Visits: 201 - Today Page Visits: 1

כתיבת תגובה

משחקים
בול בשבילך

צור קשר

תמיד נשמח לשמוע את חוות דעתכם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם, ניתן גם לפנות לטלפון או לכתוב לנו לדוא"ל ונשמח לחזור אליכם!

053-4631403

mind05276@gmail.com

רמב"ם 18, מודיעין עילית

053-4631403

רוצה להישאר מעודכן?

הירשם לניוזלטר!

© Bingo-Games 2021